Депутати обласної ради Житомирщини проситимуть запровадити у школах християнську етику

Депутати обласної ради на найближчій сесії звернуться до Верховної Ради та Міністерства освіти та науки із проханням ввести в шкільну програму викладання християнської етики та інших релігійних дисциплін. Відповідний проект рішення оприлюднили на сайті облради.

«Для забезпечення розвитку релігійної освіти дітей та молоді, зважаючи на численні звернення релігійних організацій, ми, депутати Житомирської обласної ради, просимо запровадити у всіх навчальних закладах як обов’язковий предмет «Християнську етику», – йдеться у документі.

Крім того, автори проекту просять «формувати християнський світогляд при викладанні всіх християнських дисциплін, особливо природничого спрямування» та відновити обов’язкове викладання предмету «Релігієзнавство». Окрім цього, ініціюють запровадження спецкурсів у вузах «Християнська філософія», «Християнська психологія та педагогіка» та «Християнська соціологія».

Адвокат і правозахисник Роман Гуртовенко вважає, що запровадження таких дисциплін не є прямим порушенням прав та свобод людини.

«Щоправда, на мою думку, представники інших релігійних громад повинні мати вибір, вивчати ці предмети чи ні. Адже, згідно із статтею 35 Конституції України, церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа — від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова», – переконаний адвокат.

Коментарі ()

    Ви повинні авторизуватися, щоб залишати коментарі.