Сварга - Коні Сварога

Артикул: sv-78410

Матеріал: Медична сталь
Під замовлення

Ціна: 430 грн.

За слов'янською міфологією Сварог бог вогню, прабог усіх богів, владика світу. Його знамено — хрест-сварга, тобто сонячний диск, від якого відходять в чотири сторони світу рівнобічні промені.

Купити в 1 клік

За слов'янською міфологією Сварог бог вогню, прабог усіх богів, владика світу. Його знамено — хрест-сварга, тобто сонячний диск, від якого відходять в чотири сторони світу рівнобічні промені. Сонечко, як ми знаємо, завжди обертається. Тому на санскриті «су» означає сонячного птаха, а «астика» — видимий рух Сонця навколо Землі.

В давнину вважали, що при обертанні сонця його промені відхиляються вправо чи вліво. При цьому фіксуються два сонцестояння — літнє та зимове, а також дві свастики правостороння, що обертається за ходом годинникової стрілки до дня Івана Купала (дня літнього сонцестояння), і лівостороння, що після цього обертається в протилежному напрямку до найкоротшого дня року. мал 1 мал 2Правостороння свастика символізує перемогу світлих сил над темними, а лівостороння, навпаки, темних над світлими.

Саме тому нацистська свастика є лівосторонньою. Крім того сварга-свастика також буває прямокутною, чи азійською (як нацистська) та овальною. Досить швидко прямокутна класична сварга-свастика перетворилась у головний символ буддизму і стала дуже популярною в Індії, Китаї і Японії.

Не випадково ряд туристичних турів в країни Південно-Східної Азії так і називається — «Зуазііка». Проте в Європі, насамперед Північній, завжди була популярною овальна сваргасвастика. Так, у німецьких музеях можна побачити сотні археологічних предметів із зображенням овальної сваргисвастики і лише одиниці — з прямокутною. Вказана різниця пояснюється кліматом. На Півдні сонце палюче і нещадне (тому сваргисвастики — прямокутні), а на Півночі лагідне (тому сваргисвастики овальні).

Коментарі (0)

    Ви повинні авторизуватися, щоб залишати коментарі.